Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Liptovská Teplá

Farnosť Liptovská Teplá

Realizácia chodníkov okolo kostola

V utorok 23. apríla 2018 sme započali s realizáciou prístupových chodníkov do kostola sv. Filipa a Jakuba v Liptovskej Teplej. Podarilo sa to najma vďaka finančnej podpore od Mondi SCP a.s. Predpokladaný čas realizácie je tri týždne, a to v prípade prieznivého počasia. Celý projekt sa realizuje v dvoch etapách, tak, aby bol vždy možný prístup do kostola. Vďaka patrí chlapom z Oravy, ktorí veľmi seriózne a odborne pristupujú k svojej práci.


 

Obnova chodníkov okolo kostola a fary v Liptovskej Teplej - prípravné práce

Vďaka finančnému daru od Mondi SCP a.s. sme sa podujali na obnovu prístupových chodníkov okolo kostola. Tie pôvodné boli vybudované v roku 1978, teda majú už 40 rokov a sú už nevyhovujúce súčasným štandardom.

Taktiež sa nám hádam podarí aspoň čiastočne obnoviť chodníky okolo fary, a to v prvej etape aspoň vybudovaním kamenného lôžka.

Prípravné práce spočívajú v odstránení krovín, stromov a dreva, aby sa tak vytvoril priestor na depóniu prebytočnej vyťaženej zeminy. Ďakujeme pánu Stanislavovi Mišákovi za zorganizovanie hasičských dobrovoľníkov (na foto) za celodennú brigádu 7.4.2018 (So).

Taktiež bolo potrebné uvoľniť priestor v humne, kde sa budú na paletách ukladať pôvodné betónové kocky. Tie sa ešte neskôr použijú pri budovaní altánku a chodníkov v záhrade. Teda nie sú na odpredaj :) Ďakujeme chlapom za poriadok v humne. Prišli pomôcť 10.4.2018 (Ut) páni Emil Antol, Jozef Grenčík, Július Ižo, Ján Krakovský.


 

Pravidelné biblické stretnutia na fare

Veľmi pekné spoločenstvo okolo Biblie sa vytvorilo v priebehu pol roka. Pravidelne raz do mesiaca sa stretávame, aby sme sa zdielali nad Božím slovom. Spoločenstvo viery je veľmi dôležité pre duchovné dozrievanie, tešíme sa, že sme pre seba navzájom povzbudením. Príďte medzi nás!!!


 

Výmena svietidiel v kostole

Ďakujeme pánom Danielovi Ďatelovi a Jánovi Majerčiakovi za výmenu svietidiel v kostole. Staré halogény nahradili nové s LED technológiou.


 

Detský zbor (9.2.2018)

Pravidelne raz za dva týždne sa na fare stretávajú deti spolu s pani učiteľkou Erikou Likavcovou a Veronikou Sršňovou, aby nacvičovali piesne na svätú omšu pre rodiny s ďeťmi. Svätá omša pre rodiny s deťmi býva v našej farnosti vždy      v posledný piatok v mesiaci.

Tentoraz prišlo na spev viac chalanov ako dievčat. Pozývame aj ostatné decká    na spev. Zažite spoločenstvo viery so spevom.


 

Hosť vo farnosti: Prof. František Trstenský (4.2.2018)

Privítali sme v našej farnosti vzácneho hosťa, biblistu Prof. Františka Trstenského. Celebroval sväté omše v Bešeňovej a Liptovskej Teplej. Po obede nasledovala na fare prednáška o evanjeliu sv. Marka.


 

Karneval svätých na fare (2.2.2018)

Decká ako svätí. To bolo radosti! Karneval svätých na fare. Bolo ich 21. Puding sme ešte privárali, všetkým sa ušlo.


 

Z pamätnej miestnosti bude pastoračná (24.1.- x.y.2018)

Stará fara je popri kancelárii a archíve využívaná na stretnutia už troch speváckych zborov a eRkárov. Plánujeme pravidelné stretká mladých a stretnutia birmovancov a verím, že mnohé ďalšie pastoračné aktivity. Ukázala sa jednoznačne potreba zriadenia pastoračnej mistnosti, pretože zasadacia miestnosť nie je na to úplne vhodná. Zároveň sa využije priestor (pamätná miestnosť), ktorý slúžil momentálne ako akýsi sklad starých vecí. Staré knihy a ďalšie pamätihodnosti sa umiestnili v archíve fary.

Ďakujem brigádnikom za pomoc pri realizácii pastoračnej miestnosti:

Ján Senko - demontáž radiatorov;

Štv 25.1.2018 rozoberanie drevenej časti:     Július Ižo a Ján Krakovský;

Pia 26.1.2018 vyvážanie návažky z podlahy: Július Ižo, Ján Senko, Jozef Sršeň,                                                                      Jozef Grenčík, Emil Antol;

St 31.1.2018 vysekanie drážok:                     Peter Hrbček, Július Ižo

Štv 1.2.2018 vysekanie drážok a elektroinštalácia: Vladimír Šimo, Vladimír Šimo                                                                            ml., Michal Karkoška, Július                                                                              Ižo, Peter Hrbček

St 7.2.2018  dovoz betónu traktorom                    Jozef Grenčík

Pia 23.2.2018 inštalácia svetiel                     Vladimír Šimo, Vladimír Šimo                                                                            ml., Michal Karkoška,

Pia 6.4.2018 maľovanie:                   Daniel Záhradník, Gabriel Gallas, Kristína                                                            Záhradníková a spol.

 


 

Náš nový farský archív.

Ďakujem ochotným pomocníkom pri premiestňovaní starých kníh do nového farského archívu.


 

Práce okolo fary - 20.11. - 24.11.2017 (Po-Pia)

Začali sme s budovaním okapového chodníka okolo prístavby fary a vybudovaním odvetrávacieho kanála okolo starej fary.  Zároveň sme využili výkop okolo fary na umiestnenie pásoviny pre bleskozvod. Taktiež bol položený el. kábel medzi starou farou a garážou. Bol vybudovaný oporný múrik pre prístup do prístavby a aj dva trativody. Všetky tieto práce je potrebné vykonať pred realizáciou chodníkov okolo kostola a fary.

 

Ďakujem brigádnikom:

Jozef Grenčík, Ján Krakovský, Ján Kucbel (Po)

Jozef Grenčík, Ján Krakovský, Július Ižo (Ut)

Stanislav Argaláš, Ján Kucbel, Július Ižo (St)

Jozef Grenčík, Július Ižo, Václav Jurkovec, Ján Krakovský, Jozef Sršeň (Št)

Jozef Grenčík, Július Ižo, Ján Krakovský, Jozef Sršeň, Róbert Šavrnoch (Pia)

 

Ďakujem aj všetkým ženičkám za očistenie chodníkov a cesty od blata:

(foto na konci+p. Chamilová)


 

webygroup

dnes je: 24.6.2018

meniny má: Ján

Za obsah zodpovedá
webmaster


3662996

Úvodná stránka